Square Crypto, Fundacja Praw Człowieka Ramp Up Bitcoin

Square Crypto, Fundacja Praw Człowieka Ramp Up Bitcoin Development Grants
Fundusz Rozwoju Bitcoinów Fundacji Praw Człowieka, uruchomiony w czerwcu 2020 roku, ogłosił w tym tygodniu trzech nowych grantobiorców na obcasach podobnego ogłoszenia przez współdystrybutora dotacji Square Crypto.

Lloyd Fournier stał się najnowszym z kilkunastu darczyńców Bitcoin Era sponsorowanych w jakiejś formie przez Square Crypto, gdy firma wypłacająca dotacje ogłosiła, że otrzyma dotację 3 sierpnia. Fournier w swojej propozycji dotacji powiedział, że planuje eksperymentować z kanałami płatniczymi i Lightning Network, badając możliwości porównywalne z wyroczniami popularyzowanymi przez systemy zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Kolejny twórca Pioruna, Evan Kaloudis, zdobył dotację HRF na pracę nad Zeusem, aplikacją na iOS i Androida do korzystania z węzła Pioruna w telefonie z narzędziami ochrony prywatności, takimi jak VPN czy Tor, 4 sierpnia.
W odniesieniu do CoinJoins, HRF sfinansował dewelopera, który idzie przez Openoms, twórca JoinInbox, który ułatwia Bitcoiners do transakcji w sposób stosunkowo prywatny i zdecentralizowany za pomocą mikrokomputera Raspberry Pi, aby uzyskać dostęp do JoinMarket, oddolny CoinJoin opcji.

Twórca Fully Noded, który idzie przez Fontaine, otrzymał dotację HRF na kontynuację pracy nad jego przyjazną dla Tor aplikacji iOS za używanie węzła Bitcoin na zwykłym telefonie komórkowym.

Dotacje HRF wynoszą po 1 bitcoinu, lub nieco ponad $11,000 od czasu prasy.